Sportovní odpoledne na Rapidu odstartovaly žákovské kategorie v IL Sano Cupu na 22 km, kde se z vítězství tentokrát za úmorného vedra radoval Jan Němec (Cykloteam Ostrov), který nasbíral 22 bodů.

Na závodníky tentokrát čekalo táhlé stoupání do cíle, neb se jelo v opačném směru, než jsou zvyklí. Asfalt byl sice pekelně rozpálený, ale jezdcům to vůbec nevadilo.

Závod byl od startu velice rychlý, opět se jednotliví závodníci pokoušeli odskočit od pelotonu a nasbírat pár bodů. Vedro ale nakonec všechny zmohlo.

Když odskočila dvojice Martin Boubal a Karel Tyrpekl, nikdo z pelotonu nezareagoval a po několika kilometrech dojeli tito jezdci skoro celé startovní pole o jeden okruh.

Výraznou postavou byl tentokrát mladík v kategorii junioři Jan Šubrt (Axon sport), který nasbíral neskutečných 7 bodů, což by mu stačilo na třetí místo v kategorii Elite.

Na prémiích Bageterie Boulevard prestige (soutěž aktivity) jsme mohli vidět velký souboj dvou borců Tomáše Čapka (Topforex Lapierre pro cycling) a Oldřicha Novotného (CT Weber). Nakonec se z puntíkovaného dresu mohl radovat Novotný.

Ženám kralovala Božena Kučerová (Kola-BBM). Juniory vyhrál Jan Šubrt (Axon Sport) a kategorii Masters jezdce nad 40 let Petr Ruman (Cyklo Atom).

Martin Boubal v cíli: „V neděli nás čeká start na silničním Mistrovství ČR, nohy docela dobrý.“

Další díl Giant Ligy 2019 pokračuje 28. srpna v Plzni, ve sportovním areálu SK RAPID.